Prijzen: Incl. btw
Excl. btw
|
Je locatie:

Weg met slechte teksten

content image
Weg met slechte teksten
Weg met slechte teksten

Wat je moet schrappen om beter te schrijven

Wil je succesvolle teksten schrijven, maar zit je jezelf in de weg? Grijp je te makkelijk naar ‘de wereld verandert’, ‘echter’ of ‘ergens op acteren’? Slaapverwekkende clichés, moeilijke zinnen en de verkeerde woorden … Betrap jezelf op onaantrekkelijk taalgebruik en leer het definitief af!

Weg met slechte teksten! is het omgekeerde schrijfboek: wat moet je niet doen, maar juist láten, om leesbaar te schrijven?

Te veel willen schrijven, niet duidelijk durven zijn: dat staat lezers tegen. Dit boek helpt tegen slechte schrijfgewoontes:
• onleesbare zinnen: te lang, te weinig structuur
• onnodige moeilijkdoenerij: passief, formeel, vaag
• onaantrekkelijke woorden: ouderwets, vaktalig

Natuurlijk vind je er ook hints in: hoe kun je dan wél aantrekkelijk en toegankelijk schrijven? Dat lukt in elk geval een stuk makkelijker als je niet meer in oude fouten vervalt.

Kortom: maak de weg vrij voor lekker leesbare taal door alle hindernissen uit de weg te ruimen. Van foute komma’s en spaties via jargon tot te saaie en taaie teksten. Weg ermee, schrijver. Daar wordt je lezer blij van!


Voor wie is het boek 'Weg met slechte teksten!'?

Voor iedereen die in z’n dagelijks leven nu eenmaal regelmatig schrijft. Voor studie, beroep, hobby of vrijwilligerswerk. Of het nu mails of rapporten zijn, bewonersbrieven of productbeschrijvingen, je kunt je teksten een stuk prettiger leesbaar maken. Word je niet enthousiast van je eigen teksten? Krijg je er nooit positieve reacties op? Dan kan dat best eens liggen aan lange zinnen, moeilijke woorden of een onpersoonlijke stijl. Die dingen, en nog veel meer, kun je afleren met de 44 hoofdstukken en 11 kaders in Weg met slechte teksten!


Wat maakt 'Weg met slechte teksten!' anders dan andere schrijfboeken?

Beter schrijven, daar is niet één recept voor – er zijn er heel veel. Er kan en mag van alles, er moet niets. Misschien werken boeken en cursussen die je beter willen leren schrijven daarom vaak niet zo goed. Ze zeggen allemaal iets anders, of ze praten elkaar in andere woorden na. Maar lees en schrijf je nu betere teksten dan vroeger? Mwah. Daarom doe ik het andersom. Het is namelijk behoorlijk duidelijk wat níét fijn leest. Die schrijfzonden laten zich veel makkelijker opsommen dan schrijfdeugden. De hoofdmoot van dit boek is dus: weg met alles wat een goeie tekst in de weg zit.


Staat er ook in wat ik wél moet doen?

Jazeker, ik geef een heleboel alternatieven voor slechte taal. Maar dat zijn eerder suggesties en ik verwijs ook door naar andere bronnen voor goed Nederlands. Dit is dus geen cursusboek, handleiding of stappenplan om te leren schrijven. Ik bied geen recept voor de perfecte tekst. Wel een boek waarmee je afleert om de verkeerde ingrediënten te gebruiken.


Zijn de adviezen in 'Weg met slechte teksten!' objectief?

Nee. Maar dat zijn andere adviezen ook niet. Ze kunnen formeel of informeel zijn, conservatief of progressief. Ik ben van de moderne school. Als je weet dat taal en etiquette zich voortdurend ontwikkelen, heeft het geen zin om lang aan oude normen vast te houden.

Auteur Wouter van Wingerden

Auteur Wouter van Wingerden

Over de auteur Wouter van Wingerden

Ik ben Wouter van Wingerden. Geboren en getogen in Hardinxveld-Giessendam, tegenover de bibliotheek. Ik vrat boeken en atlassen. In mijn studietijd ben ik naar Leiden verhuisd en in die fijne stad woon ik nog steeds.

Goed om te weten: hoe ga ik met taal om? Ik ken de regels, maar ben geen ‘schoolmeester’: het gaat mij om het Nederlands van nu. Ik ben niet streng en hou van glasheldere teksten. Dat zul je merken aan mijn boek Weg met slechte teksten!.