Overige berichten
- Van Dale breidt uit op het hoogste niveau >
- Grip op grammatica! >
- Van Dale geeft meer antwoord >
- 21 Van Dale Miniwoordenboeken! >
- Precies op maat! >
- Woord van het Jaar in België: tentsletje >
- Woord van het Jaar in Nederland: gedoogregering >
- Nu 20 Van Dale Miniwoordenboeken! >
- Kom scheuren met Van Dale! >
- Wordt het artnapping of preformateur? >
- Wordt het dreigtweet of knetterrechts? >
- Wat is jouw nieuwe woord van 2010? >
- Pluk de dag met een spreekwoord! >
- Turks of Arabisch en heel veel plaatjes! >
- Zoek 'synergie' op in de Van Dale >
- Van Dale breidt activiteiten uit met vertaalbureau >
- Verdwenen? Nieuw? Uitdrukking? >
- Frans leren vanaf 4 jaar! >
- Frans leren vanaf 4 jaar! >
- Een pinguïn die een buiging maakt? >
- Van Dale geeft taaltraining >
- Met Van Dale naar de dokter? >
- Van Dale Woordenboekwidgets met gratis woordenboeken >
- Meldpunt Taal online >
- Siesta, fiesta, savoir vivre en dolce vita! >
Klinkt als?
Utrecht, 20 oktober 2009
NIEUW: VAN DALE JUNIOR KLANKWOORDENBOEK
Slurpen, afraffelen, flikflak, gonzen en tetteretet, het zijn allemaal klankwoorden. De woorden zijn ontstaan omdat men¬sen ooit de klanken die ze hoorden, hebben geprobeerd weer te geven met letters. Dat gebeurt overigens nog steeds. Denk maar eens aan het woord twitteren. In het Van Dale Junior klankwoordenboek staan ongeveer 800 van deze klankwoorden met hun betekenis en een uitleg hoe ze ontstaan zijn. Voor kinderen vanaf 10 jaar een rijke bron van taalinformatie en taalplezier!
Want doe al die geluiden maar eens na! Tararaboemdijee!
We gebruiken dagelijks vele klankwoorden zonder dat we daarbij stilstaan. Bijvoorbeeld hinniken, fluisteren, mopperen en bonken. Maar ook de meer grappige en herkenbaarder klankwoorden zoals kwekken, piefpafpoef en tjirpen komen in het Van Dale Junior klankwoordenboek aan bod. In prettig leesbare verhaaltjes wordt van ongeveer 800 klankwoorden verteld wat de betekenis is en hoe het woord ontstaan is. Ook staan er vaak verwante woorden bij genoemd. Zo staat bij afraffelen dat rammelen, brabbelen en rebbelen wat klank betreft bij dezelfde reeks horen. Bij veel woorden staat een vraag of een opdracht om zelf uit te voeren. Ongeveer 100 tekeningen verlevendigen het boek en bij moeilijke of buitenlandse woorden staat de uitspraak erbij. Verspreid door het boek zijn 50 kaders opgenomen met leuke informatie over klankwoorden.
Auteurs en verkrijgbaarheid
Het Van Dale Junior klankwoordenboek is geschreven door Wim DaniĆ«ls. Roger Klaassen heeft de illustraties getekend. Het Van Dale Junior klankwoordenboek is een gebonden boek met harde kaft, het is 24,5 x 17 cm en telt ca. 280 pagina’s. De prijs is € 29,95. (ISBN 9789066488724)
In de reeks Van Dale-kinderwoordenboeken verschenen eerder het Van Dale Junior spreekwoordenboek, Junior woordgeschiedenisboek en het Junior vergelijkingenwoordenboek.
Van Dale-producten zijn verkrijgbaar via www.vandale.nl.
-EINDE BERICHT-
Meer informatie:
Van Dale Uitgevers, Marjolien van den Bergh